Menu
z gór skalistych

Witaj, w świecie Szamana!

O Szamanie wiele by tu pisać, opowiadać, snuć baśnie, pieśni chwalebne wyśpiewywać. Rozkładać na czynniki pierwsze postawę i dokonania jego. Kłaść ma szale, zarówno jego pozytywne wpływy na kulturę współczesną jak również krytykować jego opinie – które wcześniej czy później uznane za kanon postaw ludzkich zostaną. Wspomagać go datkami i wpierać dobrym słowem, aby mógł dalej głębiej postawy analizować i ludzi zabłąkanych na nowe, dotąd nieodkryte ścieżki kierować. Karmić go pochwałami, a przy tym zarzucać nieznajomość wielu rzeczy i zjawisk świata tego – to wszystko mówię Wam mało …

Najważniejszym niech jednak zostanie fakt, że otworzył on już wiele bram do krain dotąd nieznanych dla tych, którym te wrota uchylił…

A Ty, ani się obejrzysz jak za chwil kilka, miesięcy lub lat może .. przyznasz mu berło prawdy niepodważalnej i  ukłonisz przed wizerunkiem jego – do bycia świętym zostało mu już tylko umrzeć – listę cudów ma juz zaliczoną.

A tak bardziej poważnie, to swego rodzaju spis, pamiętnik co jest mocno ilustrowany. Garść wspomnień spisanych, i zdjęć których miałem niepowtarzalną i unikalną okazję wykonać. Pisząc unikalną, myślę o zmienności odbioru miejsca i jego klimatu w zależności od światła jakie tam zastałem. Trochę też faktów suchych, acz myślę ciekawych często dorzucam do swych wpisów. Dodają sporo do atmosfery, wręcz tworząc ducha miejsca.
Jestem bardziej fotografem niż pisarzem, podróżnikiem niż historykiem. Jak każdy z nas odbieram świat filtrując z niego to co w danym momencie przemawia do mnie najbardziej. Chyba tak jak w każdym człowieku, tak i miejscu nie da się zobaczyć wszystkiego za jednym razem. Ani też poczuć klimatu, który wcale nie jest niezmienny i z miejscem na zawsze powiązany. Dlatego do wielu miejsc powracam, by za każdym razem zobaczyć, usłyszeć, poczuć coś nowego.

Nie będę ukrywał, że prowadzę www.szaman.pl przede wszystkim dla samego siebie, lecz z mocnym przesłaniem dzielenia się ze światem własnymi pasjami.

Myślę, a może inaczej – mam nadzieję, że wielu z Was znajdzie tu coś dla siebie. Ci którzy lubią piesze wędrówki, naturę i fotografię, a w szczególności przyrodę krajów północy, nie powinni być zawiedzeni. Ale z pewnością nie tylko królować będzie tu Skandynawia.
Zapraszam serdecznie i nieustannie!

A skąd szaman? Hm.. to już zupełnie inna historia.

To, że znalazłeś się tutaj wcale nie oznacza, że tego szukałeś, ani tym bardziej tego, że znajdziesz tu to czego potrzebujesz!